Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Brak relacji.

Wystąpił błąd w połączeniu.

Szanowni potencjalni uczestnicy
Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza!

Ponieważ pojawiają się pytania o termin XXI Edycji uprzejmie informuję, że w związku z panującą pandemią XX Edycja Konkursu odbyła się (cudem!) w bieżącym roku szkolnym 2020/2021, w październiku (z powodu lockdownu tradycyjny, majowy termin był niemożliwy).
Sytuacja pandemiczna niestety trwa dalej, więc tym bardziej planujemy kolejną edycję dopiero w roku szkolnym 2021/2022 – czyli w maju 2022 roku.
Życzę wszystkim zdrowia i przetrwania trudnych czasów.
Organizatorka Konkursu – Ewa Cieślak

Prezent Jeana Cocteau dla Jarosława Iwaszkiewicza

Edycja jubileuszowa

 

XX Konkursu Recytatorskiego
im. Jarosława Iwaszkiewicza

pod patronatem
Starosty Powiatu Grodziskiego Marka Wieżbickiego
oraz Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury


Przełożone – polubione.

Literatura światowa w polskich tłumaczeniach.

21, 23 października 2020

Przebieg XX, jubileuszowej edycji konkursu znacznie skomplikowała pandemia. Wpierw przesunięty został termin imprezy, a następnie okazało się, że musimy się dostosować do zmieniających się nieustannie warunków.

Ostatecznie do konkursu zgłosiło się czterdzieścioro ośmioro uczestników. Jury wysłuchało w Stawisku trzydzieści siedem osób, a dziesięć osób oceniło na podstawie nadesłanych nagrań filmowych. Zamieszczamy Protokół z obrad Jury.

Wobec niemożności zorganizowania uroczystości zakończenia konkursu – laureaci otrzymają dyplomy i nagrody pocztą, do szkół wysłana zostanie również informacja o wynikach. Zgodnie z tradycją, główną nagrodę miał stanowić wspólny wyjazd do Opinogóry, w drugiej wersji – wspólne wyjście do teatru. Ostatecznie organizatorzy podjęli decyzję, że zdobywcy pierwszych i drugich nagród otrzymają bony prezentowe do księgarń EMPIK-u.

W imieniu organizatorów konkursu
Ewa Cieślak