Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Brak relacji.

Wystąpił błąd w połączeniu.

RELACJE

24 maja

Tatarak

Majowa niedziela to spotkanie z bohaterami opowiadania Tatarak Jarosława Iwaszkiewicza. Przedstawienie w reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich łączyło formę słuchowiska z żywą obecnością aktorów i muzyki, tworząc intensywne, wielozmysłowe doświadczenie. W roli Marty wystąpiła Wiktoria Gorodecka, a partnerowali jej Zbigniew Konopka (narrator, Pisarz) oraz Ignacy Martusewicz (Boguś). Za warstwę muzyczną spektaklu odpowiada Albert Stensen (fortepian),  towarzyszył mu Łukasz Czekała (skrzypce).

Wydarzenie było częścią obchodów Roku Andrzeja Wajdy, ustanowionego przez Senat RP dla uczczenia 100. rocznicy urodzin i 10. rocznicy śmierci wybitnego reżysera. Wybór Tataraku nie jest przypadkowy – to pełne liryki i smutku opowiadanie Iwaszkiewicza było zarazem ostatnim „wspólnym projektem” łączącym twórczość dwóch artystów.

Sam spektakl to już piąta odsłona cyklu słuchowisk teatralnych produkowanych przez Muzeum i realizowanych w Stawisku. Wszystkie wcześniejsze produkcje, powstałe dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, dostępne są na naszym profilu w serwisie YouTube. Również Tatarak został zarejestrowany i po premierze będzie można go odsłuchać online.

Fot. M. Mitek-Zamęcka

 

Projekt został zrealizowany dzięki środkom Fundacji ORLEN.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ARCHIWUM

Brak relacji.

Wystąpił błąd w połączeniu.